Nowy sezon taneczny ledwie się rozpoczął, a nasze pary już stanęły do rywalizacji turniejowej. W sobotę 17 września, 4 pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar pojechały na Grand Prix Polski Ekstraklasa, które odbyły się w Łazach, zdobywając miejsca medalowe oraz potrzebne punkty do kwalifikacji na zbliżające się Mistrzostwa Polski. Natomiast w niedziele 18 września w Elblągu mogliśmy gościć najlepsze Formacje w Polsce oraz najlepsze akademickie pary, które walczyły o tytuły Mistrzów Polski. Nasze dwie Formacje Jantar Elbląg oraz Jantar II Elbląg w swoich kategoriach wiekowych zdobyły tytuł Mistrzów Polski Formacji. Starsza drużyna dostała również nominacje na Mistrzostwa Świata i Europy. W Akademickich Mistrzostwach Polski mięliśmy również reprezentacje były to dwa duety: Oleksii Protsenko i Jula Wieteska, którzy wywalczyli brązowy medal i tytuł II Akademickich wicemistrzów Polski, zaraz za nimi na 4 miejscu uplasowali się Grzegorz Ślusarski i Maria Morawska. Wszystkim parom i drużynom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!