W ubiegłą sobotę, 15.10.2022 w Niemczech w Braunschweigu odbyły się Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych. Z Polski na mistrzostwa pojechały aż 4 drużyny – dwie standardowe i dwie latynoamerykańskie.

W Mistrzostwach Świata Formacji w stylu standardowym wystartowało w sumie 15 zespołów min. z Czech, Niemiec, Holandii, Austrii, Słowacji, Węgier, Mongolii. Polskę reprezentowały dwie formacje Jantar Elbląg  oraz Fantan Kraśnik.

Elbląska drużyna, która 18 września zdobyła tytuł Mistrza Polski zdobyła jednocześnie możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej. Pierwszym sprawdzianem dla niej był start na Mistrzostwach Europy, które odbyły się 24 września w Niemczech (Norymberga). W zawodach brało udział 11 zespołów a formacja Jantar Elbląg zdobyła  4 miejsce.     

Dziś emocje jeszcze nie opadły – wczoraj, nasz zespół wrócił z Mistrzostw Świata. Startująca z numerem 13 formacja była o krok od brązowego medalu, co jeszcze bardziej motywuje do ciężkiej pracy! Elbląska drużyna po zaciętej walce zdobyła ostatecznie 4 miejsce.  Od Mistrzostw Europy zespół zrobił milowy krok – z punktacji 30.850 (ME) na 33.125 (MŚ)! Plan przebicia bariery 33 pkt został zrealizowany w 100%.

Mistrzowski zespół tworzą Marianna Karman, Nikola Knyszyńska, Wiktoria Szymańska, Kinga Sokalska, Julia Fidut, Agnieszka Jankowska, Justyna Długołęcka, Katarzyna Obrębska, Kamila Kurkowska, Marta Dębska, Karol Ledwosiński, Krystian Dolegała, Paweł Szreder, Bartosz Bloch, Karol Magalski, Marcel Tworkowski, Michał Dreger, Nikodem Stańczewski, Igor Zeitz. Gratulujemy!

Oprócz podziękowań, które należą się tancerzom za ciężką pracę i konsekwencję w dążeniu do celu, składamy również gratulacje trenerom Paulinie i Piotrowi Czyżyk za doskonałe przygotowanie zespołu a także rodzicom za pomoc i wsparcie.

Druga polska formacja, Fantan Kraśnik  zakończyła rywalizację w pierwszej rundzie.