Już w najbliższy piątek o godzinie 17:00 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędzie się czwarta i zarazem ostatnia edycja Elbląskiej Ligi Tańca.

W czterech szkołach podstawowych od kilku miesięcy prowadzone są zajęcia taneczne, podczas których uczniowie klas podstawowych poznają zasady tańca towarzyskiego. Tańce latynoamerykańskie takie jak: Samba, Chacha, Jive oraz standardowe, a wśród nich: walc angielski i wiedeński najmłodsi tancerze zaprezentują przed publicznością już czwarty raz. Z każdym kolejnym turniejem dzieci prezentują nowe, trudniejsze kroki, ale jednocześnie coraz śmielej prezentują się na parkiecie. Poprzednie trzy edycje turnieju oceniane były przez komisję sędziowską, podobnie będzie i tym razem, jednakże podczas najbliższego spotkania wyłonieni zostaną zwycięzcy ligi. Organizatorzy turnieju sprawiają, by każdy turniej przebiegał w sposób wyjątkowy. Podczas turnieju zaprezentują się także tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, zarówno dzieci jak i ich starsi koledzy, którzy startują w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zapowiada się turniej pełen wrażeń!

Stowarzyszenie Jantar oraz Centrum Tańca Promyk serdecznie zapraszają!

Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu pn. „Tanecznym krokiem w przyszłość”, który dofinansowany został ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.