Formacja LOTOS-Jantar

Formacja standardowa LOTOS – Jantar powstała w 1995 roku. Od tego czasu co roku osiąga tytuł Mistrza Polski. Jest najlepszą formacją standardową w Polsce, a także od kilkunastu lat znajduje się w światowej czołówce formacji tanecznych. Początkowo zespół nosił nazwę Jantar. W 2005 roku patronatem objęła go Grupa LOTOS S.A.

Elbląska formacja to mieszanka niezwykłych osobowości, niewyobrażalnego zaangażowania i zgrania. Mimo, iż wraz z biegiem lat skład drużyny ulegał zmianie, to nieustannie formację tworzył zespół wspaniałych młodych ludzi, którzy oddali część siebie formacji. Niewątpliwie istotną częścią LOTOS – Jantar jest trener Antoni Czyżyk. Jest to człowiek o ogromnej sile, wierze i determinacji, nieustannie zaznaczający wartość swoich podopiecznych jako drużyny oraz jako indywidualnych osób. To dzięki niemu i jego zarządzaniu zespół był wielokrotnym finalistą Mistrzostw Europy i Świata – kilkakrotnie stawał na podium, został dwukrotnym Mistrzem Świata w 1999 i 2010 roku.

Formacja to nie tylko treningi i turnieje. To również wspólne wyjazdy na pokazy, mile wspominane przez wielu członków zespołu, wspólne zgrupowania i obozy. Elbląska drużyna skupia w sobie odwagę, zapał, wytrwałość, to swojego rodzaju rodzina, która sukces definiuje jednym słowem: DZIAŁAJ!

0
Tytuły Mistrzów Świata Formacji
0
Tytułów Mistrzów Polski Formacji