W miniony weekend (7 i 8 listopada) w Koninie  odbyły się długo wyczekiwane Mistrzostwa Polski FTS w stylu Latynoamerykańskim oraz Mistrzostwa Polski FTS w klasie B styl Standard. Dwie pary reprezentujące klub Jantar Elbląg stanęły na wysokości zadania zdobywając tytuły Mistrzowskie!

Ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z epidemią COVID-19 mistrzostwa odbyły się w wyjątkowych warunkach. Zawody odbyły się bez udziału publiczności, dla której była dostępna jedynie transmisja on-line. Jednak te nowe okoliczności nie przeszkodziły reprezentacji klubu Jantar Elbląg w zdobyciu tytułów Mistrzowskich.

Złoty medal i tytuł Mistrzów Polski FTS w stylu Latynoamerykańskim w kategorii Senior III wywalczyli Maria Jankowska i Wiesław Jankowski. Para powtórzyła swój sukces z zeszłego roku.

W kategorii Młodzieżowej w stylu Standard Mistrzami Polski FTS w klasie B zostali Julia Wieteska i Oleksii Protsenko. Tym samym para awansowała do klasy tanecznej A.

W rywalizacji mistrzowskiej w stylu latynoamerykańskim wzięły udział nasze pary juniorskie Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, którzy zajęli 17 miejsce na 36 par.

Po raz pierwszy wystartowali też nasi najmłodsi zawodnicy, którzy próbowali swoich sił w starszej kategorii Marcel Żmijewski oraz Michalina Ciechorska, którzy ukończyli rywalizację na 29 miejscu.

W Mistrzostwach Polski FTS w stylu latynoamerykańskim w kategorii Senior II w finale na 5 miejscu uplasowała się para Mariusz Dziurawiec i Agnieszka Dziurawiec.

Wszystkim parom gratulujemy wyników!

Przygotowania tancerzy dofinansowane ze środków Gminy Miasta Elbląg w ramach  zadania „Szkolenia zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar”