W niedzielę, 13 grudnia na parkiecie hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego wystąpią najmłodsi stażem tancerze, który rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportu.

Turniej Taneczne talenty Warmii i Mazur jest organizowany z myślą o tancerzach z najniższymi klasami tanecznymi, którzy znajdują się na początku drogi tanecznej.

Ważne jest aby jak najwcześniej wdrożyć dzieci w cykl sportowy, który zawiera nie tylko treningi ale też rywalizację-mówi Mateusz Czyżyk Wiceprezes Stowarzyszenia Jantar. Tworzenie warunków współzawodnictwa już na samym początku jest bardzo korzystne ze względu na rozwój umiejętności tanecznych, bowiem na zawodach dzieci mogą zmierzyć się z parami z innych klubów oraz  podpatrzeć inne techniki taneczne.

Występ na zawodach to  nauka zdrowej rywalizacji sportowej na zasadach fair-play i szkoła radzenia sobie ze stresem. Dzieci uczą się radzić sobie z napotkanymi problemami, stają się bardziej odporne na stres i otwarte. 

Do udziału w turnieju zostały zaproszone dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Wszyscy tancerze będą oceniani przez profesjonalną komisję sędziowską a organizowane zawody przebiegać będą  według tego samego schematu co ogólnopolski turniej.

 

Turniej – Taneczne talenty Warmii i Mazur – jest współfinansowany  ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.