Już dziś na obóz szkoleniowo – wypoczynkowy do Lidzbarka Warmińskiego wyjechała 40 osobowa grupa  najmłodszych tancerzy EKT Jantar.

Uczestnikami obozu będą dziewczęta i chłopcy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, którzy czynnie uprawiają sportowy taniec towarzyski.

 

Obóz to doskonała okazja dla rozwoju ich zainteresowań tanecznych, uzdolnień i szansa na poprawienie kondycji – mówi Wiceprezes Stowarzyszenia – Jantar -Mateusz Czyżyk – Tancerze mają możliwość udziału w kompleksowym i profesjonalnym programie szkoleniowo– wypoczynkowym. Intensywne treningi realizowane w atmosferze zabawy i lata bardzo dobrze wpływają na poprawę umiejętności tanecznych i atmosferę w klubie.

 Obóz to czas aktywności fizycznej. Codziennie odbywać się będą zajęcia z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz liczne rozgrywki sportowe. Co roku harmonogram jest bardzo napięty i bogaty w obozowe atrakcje. Zaplanowane są dyskoteki, ognisko, zabawy, wycieczki oraz konkursy, podczas których dzieci będą miały szansę wykazać się talentami wokalnymi, plastycznymi i umiejętnościami orientacji w przestrzeni. 

– Nie zabraknie wyjazdu nad jezioro Wielochowskie, gdzie uczestnicy będą zażywać kąpieli słonecznych i wodnych. W programie jest też wycieczka do Warmińskiego Parku Przygody, gdzie obozowicze będą mogli skorzystać z parku linowego, ścianki wspinaczkowej czy zjazdu tyrolką.  A na koniec obozu każdego z nowicjuszy czeka chrzest i pasowanie na tancerza – dodają organizatorzy.

Efekty swojej pracy tancerze będą mogli zaprezentować podczas rywalizacji turniejowych w nowym sezonie tanecznym, który rozpoczyna się we wrześniu. 

 Obóz „Lato na Warmii i Mazurach” został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Elbląg