19 czerwca 2021 w Elblągu  rozegrany został Puchar Europy w tańcach standardowych. Do udziału w tych prestiżowych zawodach europejskie federacje typowały po jednej parze ze swojego kraju. Turniej odbywał się pod auspicjami WDSF (Światowej Federacji Tańca Sportowego).

Do rywalizacji stanęły pary z 21 europejskich krajów. Było elegancko i dostojnie. Oprócz ogromnych emocji publiczność mogła podziwiać przepiękne stroje i poruszającą oprawę muzyczną. Po trzech runach do finału dostały się pary z Włoch, Rosji, Niemiec, Rumunii Litwy i Estonii. Puchar Europy wytańczyli aktualni Mistrzowie Świata, reprezentanci  Liwy – Ieva Zukauskaite i Evaldas Sodeika .

Impreza odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina i Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego.

Zawody  zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego