W miniony weekend (5-6 grudnia) w Sierpcu odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych oraz Mistrzostwa Polski FTS w klasie B w tańcach latynoamerykańskich.  Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz z Elbląskiego Klubu Tańca JANTAR zdobyli tytuł wicemistrza Polski w tańcach standardowych!

Ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z epidemią COVID-19 Mistrzostwa odbyły się w wyjątkowych warunkach, czyli bez udziału publiczności i zachowaniem reżimu sanitarnego. Pomimo tych ograniczeń był to weekend wielkich emocji.

Przez dwa dni w Sierpcu, pary taneczne zrzeszone w Federacji Tańca Sportowego rywalizowały o tytuły mistrzów Polski FTS głównie w tańcach standardowych, ale również w tańcach latynoamerykańskich – pary klasy „B” oraz w obu stylach pary zawodowe (Professional Division).

Na listach startowych w każdej konkurencji wiekowej zgłoszonych było po kilkadziesiąt par. Najwięcej – młodzieży (52 pary), podczas zawodów zaprezentowały się także 32 pary dorosłe. Licznie o tytuł Mistrzów Polski rywalizowali także Seniorzy. Elbląski Klub Tańca JANTAR reprezentowało 10 par. Wszystkim parom gratulujemy osiągniętych wyników które przedstawiamy poniżej: 

Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych

Kategoria MP Juniorzy ST (5 tańców)

20. Zieliński Jakub – Nycnerska Olga

 

Kategoria Młodzież ST (5 tańców) 

11. Protsenko Oleksii – Wieteska Julia

 

Kategoria MP Młodzież Starsza ST (5 tańców)

13. Ryński Remigiusz – Kędzierska Klaudia

 

Kategoria MP Dorośli ST (5 tańców)

2. Zacharewicz Michał – Czyżyk Katarzyna

19. Ślusarski Grzegorz – Karpińska Paulina

26. Zakowicz Kacper – Sagan Weronika

 

Kategoria MP Senior I ST (5 tańców)

4. Tomczak Rafał – Tomczak Barbara

 

Kategoria MP Senior II ST (5 tańców)

6. Szar Jarosław – Szar Katarzyna

8. Tomczak Rafał – Tomczak Barbara

 

Kategoria Senior III ST (5 tańców)

6. Jankowski Wiesław – Jankowska Maria

Mistrzostwa Polski FTS w klasie B w tańcach latynoamerykańskich

Kategoria MP Juniorzy Starsi w klasie B „B” LA

5. Zieliński Jakub – Nycnerska Olga

 

Kategoria MP Młodzież+Dorośli w klasie B „B” LA

5. Skwira Paweł – Łysko Natalia

 

W trakcie finału w Mistrzostwach Polski w B klasie w tańcach latynoamerykańskich wyłoniły się awanse. Olga Nycnerska i Kuba Zieliński awansowali do klasy A – najwyższej krajowej klasy tanecznej. Gratulujemy!

Przygotowania tancerzy dofinansowane ze środków Gminy Miasta Elbląg w ramach  zadania „Szkolenia zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar”