Przekaż 1% podatku nam – czyli organizacji pozarządowej – Stowarzyszenie JANTAR

Stowarzyszenie JANTAR w Elblągu powstało w 1986 roku z inicjatywy rodziców, tancerzy, przyjaciół tańca skupionych wokół Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, który od ponad 35 lat aktywnie działa na rzecz propagowania tańca wśród społeczeństwa elbląskiego, jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uczenia kultury i sportu. 

Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz rozwijania kultury tanecznej w Elblągu. Przy współpracy z samorządem lokalnym od kilkunastu prowadzi bezpłatne zajęcia taneczne dla uczniów elbląskich szkół podstawowych. JANATR organizuje pokazowe turnieje tańca, ogólnopolskie zawody i duże festiwale taneczne. Szkoli pary tańca towarzyskiego, organizuje dla nich obozy letnie i zimowe. Obecnie może poszczycić się zawodnikami, którzy są Mistrzami Polski FTS w kategorii Juniorzy Młodsi i Senior I .

Nasza organizacja zajmuje się także szeroko pojętą animacją kulturową i społeczną prowadzoną w oparciu o dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu,  jest inicjatorem warsztatów artystycznych i plenerów plastycznych.

Od 6.05.2004 r. Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego.

Nasze dane: Stowarzyszenie Jantar

Numer KRS: 0000030520