W poniedziałek, 14 listopada, w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, o godzinie 15.00 odbyło się spotkanie prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka z tancerzami Formacji LOTOS -Jantar oraz Formacji Jantar II.

Grzegorz Nowaczyk osobiście pogratulował obu zespołom zdobycia tytułu Mistrza Polski podczas XXVIII Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych w Przemyślu i wręczył każdemu upominek. Podkreślał, jak duży udział w promowaniu naszego miasta mają sukcesy Formacji.
Młodzież miała okazję porozmawiać z prezydentem o trudnościach, jakim muszą podołać łącząc pasję z nauką. Prezydent udzielił kilku przydatnych rad dotyczących osiągnięcia sukcesu i organizacji czasu pracy. Z rąk trenera starszej Formacji – Antoniego Czyżyka, prezydent otrzymał drobny upominek.
– Cieszę się, że nasze sukcesy są zauważane przez miasto – mówi Antoni Czyżyk -Doceniam to, że prezydent osobiście gratulował obu drużynom i mam nadzieję, że w przyszłości będzie się pamiętać o tym, że klub oprócz tego, że jest dobrą marką, to jeszcze jest dobrą reklamą naszego miasta w Polsce i za granicą.
W spotkaniu uczestniczyli także rodzice tancerzy, którym trenerzy młodszej formacji Paulina Kowal i Piotr Czyżyk podziękowali za pomoc i wsparcie, jakie okazują im i dzieciom.
Zyta Wrzos