Do 12.05.2011 r. trwać będzie głosowanie w plebiscycie  „Tym żyliśmy w pierwszej dekadzie XXI” wieku. Konkurs organizowany jest przez Dziennik Elbląski, który obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny i z tej właśnie okazji organizuje plebiscyt na 10 wydarzeń i osobowości minionej dekady.
Osoby, które wezmą udział w głosowaniu mogą wygrać atrakcyjne nagrody (telewizor LCD, wieża z DVD oraz kino domowe) ufundowane przez Zenona Reszkę, właściciela salonu Zew RTV.
Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych odbyły się 23.10.2010 r. Wydarzenie, którego nasze miasto było gospodarzem przeszło do historii Elbląga.
Najważniejsze jednak znaczenie ma dla nas wynik uzyskany podczas tych Mistrzostw. Elbląska formacja LOTOS-Jantar wywalczyła drugi raz w historii tytuł Mistrzów Świata. Jest to najwyższe trofeum, jakie może osiągnąć zespół w tańcu sportowym.
Wybierając Mistrzostwa Świata głosujemy na wydarzenie roku, na Mistrzów Świata, ale również głosujemy na cały okres przygotowawczy do mistrzostw.
Jak powiedział Jermain Taylor (zawodowy mistrz świata w boksie) „Zawodów nie wygrywa się w dniu startu, ale w ciągu dni, tygodni, miesięcy poprzedzających start”.
Każdy chce wygrywać, ale tylko zwycięzca chce się przygotować.
Sami tancerze określają mistrzostwa jako najważniejsze wydarzenie w ich życiu, największe osiągnięcie w dziedzinie tańca, nawet indywidualnego, gdyż to właśnie taniec formacyjny, zespołowy zajmuje szczególne miejsce w ich sercach.
Emocje, które towarzyszyły podczas mistrzostw wywołały niepowtarzalne uczucia w tancerzach, trenerach, ale także wśród publiczności. Każdy kto miał możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu zaangażował się emocjonalnie równie mocno jak zespół.
W obecnej chwili prowadzi wydarzenie Senioriada 2008, Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych znajdują się na drugim miejscu.
Mistrzostwa Świata to szansa na promocję naszego miasta na całym świecie. Tym razem my pomóżmy tworzyć historię Elbląga – zagłosujmy!

By zagłosować na Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych w kategorii wydarzenie dekady, należy wysłać sms o treści WMDEL VI 2 na numer 7168 (koszt sms 1,23zł z VAT).