Dzisiaj, 27 grudnia o godzinie 12.00, prezydent Grzegorz Nowaczyk osobiście pogratulował tancerzom Formacji Standardowej LOTOS – Jantar i trenerowi zespołu Antoniemu Czyżykowi zdobycia tytułu wicemistrza świata.
Nasi tancerze zdobyli srebrny medal 26 listopada podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych w Braunschweigu, w Niemczech. Spotkanie z prezydentem odbyło się w Urzędzie Miasta. Podczas niego prezydent wręczył każdemu członkowi formacji upominek, podkreślił, jak duży wkład w promowanie miasta ma zespół oraz wyraził nadzieję na kolejne sukcesy naszych tancerzy.

– Cieszymy się, że prezydent z dumą mówił o naszych osiągnięciach i obiecał wsparcie w dalszych działaniach – mówi Antoni Czyżyk, trener Formacji. – Dla tancerzy tego typu spotkania stanowią mobilizację do osiągania najlepszych wyników.

W trakcie wizyty tancerze wspominali trudności, jakie musieli pokonać podczas udziału w Mistrzostwach, a także rozmawiali z prezydentem na temat kierunku rozwoju tańca, jako dyscypliny sportowej w Elblągu.