Elbląscy tancerze nie mają chwili oddechu, po sukcesach odniesionych na Baltic Cup przyszedł czas na XXVIII Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych Przemyśl 2011.
W najbliższą sobotę, 29 października, tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” staną do zmagań turniejowych podczas XXVIII Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, które odbędą się w Przemyślu. Mistrzostwa przeprowadzone będą w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim, w kategoriach: dziecięcej (do 15 lat) i młodzieżowej (pow. 15 lat). Do rywalizacji na parkiecie zgłosiły się łącznie 22 formacje taneczne z całej Polski. Elbląski Klub Tańca będą reprezentowały dwa zespoły: formacja Jantar II oraz mistrzowska Formacja Standardowa Lotos-Jantar.
Turniej ten jest wyzwaniem zwłaszcza dla młodszego zespołu Jantar II, który po raz pierwszy wystąpi na imprezie o tak wysokiej randze. Formacja trenuje od maja 2011 roku. Dzieci zaprezentują się w układzie „Titanic”, którym w 1999 roku Formacja „Jantar” zdobyła tytuł Mistrza Świata. Najmłodsze gwiazdy parkietu ćwiczyły układ pod czujnym okiem trenerów Pauliny Kowal i Piotra Czyżyka. Starsza grupa pokaże układ „Tribute to Michael Jackson”, do którego choreografię ułożyła Ariane Schissler, a trenerem zespołu jest Antoni Czyżyk.
Formacja Lotos-Jantar znana jest z ogromnych sukcesów i zaangażowania. Trzymamy kciuki, aby i tym razem wyszła zwycięsko z tanecznej rywalizacji.
Zyta Wrzos, CSE Światowid