W letnich zajęciach tanecznych, po zaledwie miesięcznej przerwie na wypoczynek, wzięli udział tancerze posiadający klasy taneczne – od H do wysokiej A, a więc obyci już w turniejowych zmaganiach. Przez 12 dni, 54 tancerzy pracowało nad kondycją, sylwetką, sprawnością oraz techniką taneczną. To właśnie na obozie wszystkie pary miały możliwość w komfortowych warunkach, bez obciążenia szkolnymi i domowymi obowiązkami, w atmosferze nie tylko pracy ale i zabawy, skorzystać z wiedzy instruktorów, trenerów i szkoleniowców.

Punktem stałym obozu były codzienne rozgrzewki oraz treningi taneczne. Prowadzili je instruktorzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz zaproszeni goście. Wśród nich był Pietro Braga, doceniany szkoleniowiec z Włoch, który przekazał wiedzę z zakresu tańców standardowych oraz Yan Sorokin z Rosji, który prowadził szkolenia z tańców latynoamerykańskich. Wybrane zajęcia sportowe zostały przeprowadzone w języku angielskim, w celu zapoznania i utrwalenia specjalistycznego słownictwa związanego z tańcem sportowym oraz aby ułatwić w przyszłości udział par w turniejach międzynarodowych. Poza zajęciami grupowymi można było skorzystać z zajęć indywidualnych. A gdy parom wciąż było mało tańca, wieczorami odbywały się practice czyli samodzielne zajęcia, na których każdy mógł powtórzyć zdobyte wcześniej umiejętności.

Poza zajęciami szkoleniowymi w programie przewidziane były liczne rozgrywki sportowe, takie jak mecze koszykówki, piłki siatkowej i piłki nożnej oraz zawody tenisa stołowego.

Dzięki dużej ilość propozycji, związanych z aktywnością ruchową obóz przyczynił się do kształtowania sprawności fizycznej i zdobycia nowych umiejętności, dzięki którym tancerze mają szanse na sukcesy w nowym sezonie – mówi prezes Stowarzyszenia Magdalena Czarnocka-Kaptur  – W ten sposób promujemy także zdrowy i aktywny styl życia wśród dzieci i młodzieży oraz budujemy solidne fundamenty w młodych ludziach pod dobre nawyki w życiu dorosłym.

Oprócz ciężkiej pracy na sali treningowej czy boisku odbywały się również dyskoteki, wycieczki, ogniska i konkursy, w tym konkurs plastyczny oraz Talent Show. Dzieci i młodzież odwiedziły także iławski aquapark i kręgielnię.

Organizatorem obozu jest Stowarzyszenie Jantar. Obóz został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.