O tym, że taniec króluje w Elblągu chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym także producenci tanecznych show. – Otrzymaliśmy propozycję występu w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” – mówi Antoni Czyżyk, trener Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar”.

– Ekipa Polsatu odwiedziła Centrum Tańca „Promyk”, gdzie ćwiczą tancerze Formacji – mówi Antoni Czyżyk. – Po nagraniach treningu zespół telewizyjny pojechał zrealizować zdjęcia na naszej starówce. Wszystko to, a także występ Formacji na żywo, będzie można obejrzeć już piątek 8 maja o godz. 20, oczywiście w Polsacie.

Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar” wystąpi z choreografią do muzyki Cher i Christiny Aquilery – „Welcome to Burlesque”. Z tym układem tancerze zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych w ubiegłym roku w Elblągu zdobywając dwudziesty złoty krążek. Formacja od momentu powstania w 1995 r. nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Elbląska drużyna jest złotym medalistą Mistrzostw Świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego.

– Za każdym razem jest to doskonała okazja, aby promować nasze miasto i region. Zaproszenie do udziału w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”  to wyróżnienie i docenienie naszego profesjonalizmu – dodaje Antoni Czyżyk, trener tancerzy i dyrektor CSE „Światowid”.

 

Sponsorem Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar” jest Grupa LOTOS S.A.

 lotos_logo-1.350x0

Autor: CT Promyk