Dwie elbląskie Formacje  standardowe – „LOTOS-Jantar” i Jantar-Elbląg wytańczyły na sobotnich Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych w Tańcu Sportowym w Bydgoszczy tytuły. Starsza Formacja została mistrzem Polski, młodsza – wicemistrzem. Obie uzyskały również nominacje na Mistrzostwa Europy, które już 3 października odbędą się w Elblągu.

Obie elbląskie Formacje standardowe w sobotę, 19 października wyjechały do Bydgoszczy, aby powalczyć nie tylko o medale, ale również możliwość występu w Mistrzostwach Europy, które po raz pierwszy, odbędą się w Elblągu.

– Obie Formacje spisały się na medal  – złoto i srebro Mistrzostw Polski trafiło do Elbląga – opowiada Antoni Czyżyk, trener Formacji „LOTOS-Jantar”, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Cieszy nas, że już 3 października elblążanie będą mieli okazję kibicować obu naszym Formacjom na Mistrzostwach Europy. Uniesieni takim  aplauzem, jaki zwykle daje nasza publiczność, mamy ogromne szanse na kolejne medale.

Starsi tancerze z Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar” wystąpili z choreografią do muzyki Cher i Christiny Aquilery – „Welcome to Burlesque”. 

– Zmodyfikowana, poprawiona i unowocześniona choreografia spodobała się sędziom – wspomina Antoni Czyżyk. –  Jednak przed październikowym występem będziemy ją jeszcze poprawiać. To bardzo trudny układ, wymaga większej liczby przetańczeń przez drużynę. Do ostatniej chwili będziemy budować  formę – dodaje trener.

Tancerze z Formacji Jantar-Elbląg zaprezentowali  choreografię „Modern Emotions”. Układ zainspirowany został muzyką filmową m.in. z filmu „50 twarzy Grey’a”.

– Młodsi tancerze zatańczyli w tym składzie po raz pierwszy, a rozpoczęli próby dopiero w maju. I trenerzy, i zawodnicy wykonali tytaniczną pracę – ocenia Antoni Czyżyk.  Młodość, energia, ciekawa muzyka, znakomity odbiór publiczności – tak się zdobywa wicemistrzostwo.

Elblążanie występy obu Formacji będą mogli zobaczyć podczas Mistrzostw Europy Formacji Standardowych, które odbędą się już w sobotę, 3 października w Hali Centrum Sportowo – Biznesowego. Do udziału w Mistrzostwach, prócz polskich Formacji,  zgłosiło się na razie dziesięć zagranicznych zespołów. Mistrzostwa zostaną podzielone na rundę eliminacyjną, która rozpocznie się o godz. 15.00 oraz na finały, które rozpoczną się o godz. 19.00.

Do 25 września bilety na Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych (na trybuny) można kupić w kasie CSE „Światowid” w promocyjnej cenie 20 zł. Ceny biletów poza promocją: 40 zł – na trybuny, 100 zł – miejsce przy stoliku.  

 

Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie „Jantar”.

Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Autor: Edyta Bugowska, CSE Światowid