Każdego roku wrzesień to intensywny czas dla formacji tanecznych. W tym roku drugi raz z rzędu na Mistrzostwach Polski Elbląg reprepzentować będą aż dwie drużyny.

W ubiegłym roku drugi zespół wystartował w kategorii młodszej (do 15go roku życia). Podczas tegorocznych mistrzostw zespół zatańczy w kategorii starszej (powyżej 15go roku życia). Razem z zespołem LOTOS-Jantar walczyć będzie o tytuł Mistrza Polski.

Drużyna LOTOS-Jantar to aktualny srebrny medalista Mistrzostw Świata. Zaprezentuje ona znany układ tańczony do muzyki Michaela Jacksona.

Formacja nieprzerwanie od 1995 roku zdobywa tytuł Mistrza Polski. Żartuje się, że ich występ podczas tegorocznych Mistrzostw Polski to tylko formalność.

Dla młodszej drużyny udział w tych zawodach to nie lada wyzwanie. Formacja tego roku obchodziła swoje pierwsze urodziny. Czasu na przygotowania miała niewiele. Zespół zmienił kategorię, w której wystartuje, jak również muzykę oraz układ taneczny. Formacja Jantar zaprezentuję choreografię tańczoną do muzyki legendarnego zespołu The Beatles.

Oba zespoły uczestniczą obecnie w zgrupowaniu, gdzie wspólnie z trenerami pracują nad wykonaniem układów.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych odbędą się 15 września w Siemianowicach Śląskich.