Prezydent Elbląga zaprosił mistrzów i wicemistrzów Polski formacji standardowych na spotkanie, które odbyło się  w środę 3.10.12 r. Grzegorz Nowaczyk pogratulował tancerzom oraz ich trenerom sukcesów, jakie odnieśli podczas Mistrzostw Polski.

– Zastanawiałem się, czego powinienem wam życzyć? Myślę, że tego samego, czego życzyłem trzy lata temu, dwa i w ubiegłym roku… wytrwałości, dumy z sukcesów, tego, by taniec nadal był dla was źródłem sportowej i osobistej satysfakcji  – mówił do tancerzy prezydent.

EKT Jantar to jedyny klub, który posiada dwa zespoły jednocześnie. Ogromna praca włożona przez tancerzy i trenerów przekłada się na osiągane wyniki.

 LOTOS – Jantar to już marka sama w sobie. Najlepszy, światowy zespół jest chętnie zapraszany na pokazy w różne zakątki świata, gdzie ludzie uwielbiają taniec.  Zespół bardzo często jeździ po Europie, takie kraje jak: Włochy, Niemcy, Francja są im doskonale znane. Teraz LOTOS – Jantar dostał zaproszenie do Chin, gdzie ma dać pokaz pod koniec grudnia.

Młodszą drużynę tworzą głównie pary poniżej 15 roku życia. Tylko cztery osoby mają wiek wyższy.

Rośnie nam znakomita formacja – powiedział Antoni Czyżyk trener zespołu LOTOS-Jantar.

Jak podkreślił prezydent, szczególne gratulacje należą się właśnie tej formacji, która zaskoczyła swoim wynikiem. Tancerze udowodnili, że dzięki poświęceniu można sięgać po najlepsze wyniki. Jantar Elbląg bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, cieszymy się, że samorząd docenia nasze osiągnięcia i  to, jak reprezentujemy Elbląg. To przyjazne nastawienie daje nam motywację do podejmowania kolejnych wyzwań powiedział Antoni Czyżyk trener formacji LOTOS – Jantar.

Oba zespoły wystąpią podczas gali wieczornych Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup 2012.

 

SPONSOREM  FORMACJI STANDARDOWEJ „LOTOS – JANTAR” JEST GRUPA LOTOS S.A.